100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

Dyrekcja, nauczyciele , absolwenci i uczniowie PZS w Chęcinach uczcili
100 ROCZNICĘ URODZIN OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

      18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła, późniejszy Ojciec Święty Jan Paweł II. Nasz święty wywarł niesamowity wpływ na życie Kościoła, Ojczyzny i całego świata.

      Czas formacji seminaryjnej przyszłego papieża przypadł na okres bezpośrednio poprzedzający wybuch drugiej wojny światowej oraz jej trwania. Święcenia przyjął w 1946 roku. Następnie odbył w Rzymie studia, których zwieńczeniem była obrona rozprawy doktorskiej. Jako wikariusz, a następnie wykładowca akademicki cieszył się sympatią, szczególnie ludzi młodych. Posługa biskupia Karola Wojtyły związana była z prowadzeniem Kościoła w trudnych czasach komunizmu. Zapisał się także jako aktywny uczestnik II Soboru Watykańskiego. W 1978 roku krakowski kardynał Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Jego pontyfikat był jednym z najdłuższych w historii i pod wieloma względami wyjątkowy.  Jan Paweł II zwracał szczególną uwagę na zagadnienia kultu Bożego Miłosierdzia, godności człowieka, pracy, rodziny, duszpasterstwa młodzieży, dialogu ekumenicznego i między religijnego. Jego działania przyczyniły się do rozwoju obalenia systemu komunistycznego.

      Dyrekcja, Nauczyciele, Absolwenci i Uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić naszego świętego Rodaka w dniu 100-tnej rocznicy jego urodzin przez modlitwę za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II. Nagrania do, których obejrzenia zachęcamy znajdują się w zakładce „nasze filmy” na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnym fanpage’u: https://www.facebook.com/zscheciny/.

 

 

Skip to content