III PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

III PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK  „Chęciny kolędami rozśpiewane”.

       Po raz trzeci 21 stycznia 2018 roku w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja  w Chęcinach odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek pt.„ Chęciny kolędami rozśpiewane”.

Organizatorami przedsięwzięcia byli:  Halina Kołodziejczyk- Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Chęcinach, Ksiądz Dziekan Jan Kukowski – proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Chęcinach oraz Stowarzyszenie „Razem możemy więcej”  skupiające nauczycieli i sympatyków Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach.

Celem przeglądu było kultywowanie tradycji kolędowania, wymiana doświadczeń artystycznych  w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia oraz  prezentacja kolęd i pastorałek  w wykonaniu zespołów ludowych z terenu gminy Chęciny , zespołów funkcjonujących w szkołach i przy kościele parafialnym oraz uczniów szkół podstawowych i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach. Do przeglądu zgłosiło się 10 zespołów i 18 solistów. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz zespoły, chóry z terenu Gminy i Miasta Chęciny oraz z gminy Piekoszów i gminy Sobków. A byli to: Magdalena Zdeb, Patrycja Sikorska i Aleksandra Zeja z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Chęcinach, Przemysław Papka, Julia Bujak, Zuzanna Zapała, kwartet i zespól TRIO  ze Szkoły Podstawowej z Wolicy, Zuzanna Chabik ze Szkoły Podstawowej z Polichna , Aleksandra Mazur, Filip Grajek, Patrycja Jamróz, Julia Wojalska z Gimnazjum z Wolicy , Samanta Przygodzka ze Szkoły Podstawowej z Korytnicy  oraz zespoły: Chór „Oremus” przy Parafii św. Bartłomieja z Chęcin, Chór  Parafialny przy Kościele pw. Św. Bartłomieja z Chęcin, Chór „Cantata” z Chęcin, Zespół Zelejowianie, Zespól Instrumentalno-Wokalny ze Szkoły Podstawowej z Brynicy, Zespół Wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Chęcin, chór ze  Szkoły Podstawowej z Wolicy, chór z gimnazjum z Wolicy

         Cały przegląd prowadził uczeń klasy trzeciej policyjno-prawnej liceum ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Chęcinach Piotr Szczepanik.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom i zapraszamy za rok.

« z 3 »

 

 

Skip to content