Pierwsze spotkanie w Filharmonii Świętokrzyskiej

       W piątek 4 października 2019 roku czworo reprezentantów naszej szkoły (Magdalena Szczurkowska, Izabela Szymoniak, Monika Cholewa i Sebastian Skowronek) rozpoczęło udział w programie  filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!, który realizuje Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach.

Nasi uczniowie nie tylko zapoznali się z fragmentami utworów muzyki klasycznej, ale wysłuchali interesującej opowieści Jacka Rogali dyrektora Filharmonii o przygotowaniach muzyków do koncertów i  niezwykłym brzmieniu niektórych instrumentów muzycznych.

W tej edycji programu  jego uczestnicy będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z kilkunastu koncertów organizowanych przez Filharmonię Świętokrzyską w okresie od 4 października tego roku do 10 stycznia 2020 r. Ponadto chętni maturzyści wezmą udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii Świętokrzyskiej oraz innych filharmonii wojewódzkich, uczestniczących we wspomnianym projekcie.

W tym roku  Filharmonia Świętokrzyska jeszcze bardziej otwiera się na uczestników programu  filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!, umożliwiając im zwiedzanie kulis filharmonii, uczestniczenie w bezpłatnych próbach do koncertów, czy spotkaniach z solistami koncertów.

Skip to content