Ku przestrodze – „Ćpunka”, poruszający spektakl profilaktyczny

     cp1W dniu 17 lutego 2020 roku 80 uczniów z klas pierwszych i drugiej Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach, obejrzało na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach spektakl profilaktyczny „Ćpunka”, który powstał na podstawie adaptacji książki Barbary Rosiek pod tym samym tytułem.

Opowiadał on historię nastolatki Anny P., która przez złe towarzystwo wpadła w ogromne kłopoty: nałóg alkoholowy i narkotykowy. Widzowie przez godzinę oglądali bolesną, prawdziwą i poruszającą opowieść o życiu współczesnej młodzieży, osadzoną w nowej rzeczywistości – dopalaczy, pigułek gwałtu i narkotyków. Utwór jest przestrogą  dla młodzieży, że narkomania to nałóg z którego wyrwać się jest bardzo trudno i jeśli nawet się uda, to już nigdy nic nie będzie takie jak dawniej.

Tym, którzy nie obejrzeli przedstawienia, gorąco polecamy niełatwą lekturę książki „Ćpunka” Barbary Rosiek, która we wstępie pisze: „To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy  i  chorych ambicji „korporodziców” i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego.”

Skip to content