VII Zlot Szkół Promujących Zdrowie

w Busku – Zdroju

W dniu 27 września 2019r. Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach p. Halina Kołodziejczyk, koordynator projektu  Szkoła Promująca Zdrowie, uczniowie klasy z innowacją: dietetyka i rekreacja ruchowa i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, uczestniczyli w XVII Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby, który odbył się w sali koncertowej Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju.

W ramach Festiwalu zorganizowano VII Zlot Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Odbyły się konferencje i warsztaty pt. „Poznaj swoje granice”, „O psychologicznych mechanizmach uzależnienia”, skierowane do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Uczestnicy Zlotu wzięli udział w  atrakcjach zaprezentowanych w części wystawienniczo-pokazowej (m.in. konkursy, porady, stoiska ze zdrową żywnością, a także punkty informacyjno-edukacyjne).

Ważnym wydarzeniem Festiwalu było przyjęcie Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach do  Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.