Spotkanie z aktorem

        W dniu 4 kwietnia 2019 roku w naszej szkole miała miejsce niecodzienna lekcja teatralna. Młodzież  „Łokietka”  uczestniczyła w warsztatach teatralnych z zakresu emisji głosu, które poprowadził aktor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach – Pan Mirosław Bieliński.

          Pan Mirosław Bieliński jest absolwentem PWST we Wrocławiu, debiutował w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie w 1984 roku.  Z kielecką sceną związany jest od 1995 roku. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról. W 2011 roku zadebiutował jako reżyser spektaklu „Kpiny i kpinki” na podstawie tekstów Mariana Załuckiego i Wojciecha Młynarskiego. Reżyserował także „Hotelowe manewry” Michaela McKeevera (2013) i „Wrócę przed północą” (2015).

         Jego role to m.in.: Franciszek Gamciewicz w „Prędko, prędko…” na podst. utworów Aleksandra Fredry, reż. Mikołaj Grabowski (2018), Ojciec w „Kle” Marcina Cecko na podstawie filmu Efthymisa Filippousa i Yorgosa Lanthimosa, reż. Bartosz Żurowski (2016), Pacjent Zakładu w „KordianieJuliusza Słowackiego, reż. Piotr Szczerski (2015).

         Grywa w serialach telewizyjnych, m.in.: „Wiedźminie”, „Samym życiu”,Klanie”, „Niani”, „Na wspólnej”, „Plebani”, „Kryminalnych”, „Pitbullu”, „Facetach do wzięcia”, „Determinatorze” „Czasie honoru”, „Daleko od noszy”, „Księstwie” , „Ojcu Mateuszu”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Komisarzu Alexie”.

Skip to content