DZIEŃ OTWARTY STRAŻY GRANICZNEJ „NA STRAŻY ŻYCIA”

 Dwunastego  maja  2026 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Otwartym Straży Granicznej pod hasłem „Na Straży Życia”. Wydarzenie  odbyło się w  Karpackim Oddziale Straży Granicznej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu.

Uczestniczyło w nim dwustu trzydziestu  uczniów z klas o profilu mundurowym ze szkół województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.

Uczestnicy mogli zobaczyć pokaz musztry paradnej funkcjonariuszy Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego), występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, dynamiczny pokaz Wydziału Zabezpieczenia Działań, a także sprzęt i pojazdy wykorzystywane na co dzień w służbie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja robota pirotechnicznego używanego w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Krakowie – Balicach oraz  umiejętności psa służbowego.

Skip to content