Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 roku nastąpiło w PZS w Chęcinach zainaugurowanie nowego roku szkolnego.

Po wprowadzeniu sztandaru i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego – dyrektor szkoły pani Halina Kołodziejczyk powitała wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej, na uroczystości otwierającej rok szkolny 2023/2024, w tym :

– przewodniczącego Rady Rodziców – pana Pawła Żurka,

– prezesa Stowarzyszenia „Dom Polski” Winnicy – panią Tatianę Herlej,

– wicedyrektor PZS w Chęcinach- panią Elżbietę Skucińską,

– kierownik internatu – panią Wiolettę Kierczyńską,

– rodziców,

– Grono Pedagogiczne,

– uczniów PZS w Chęcinach, a szczególnie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w murach naszej szkoły.

Pani dyrektor poinformowała o powstaniu sześciu nowych klas:

  • -Liceum Ogólnokształcące policyjno – prawne – wychowawca pani Monika Sobura – Święs,

  • Liceum z innowacją policyjno – prawną, dietetyką i rekreacją ruchową – wychowawca – pani Żaneta Chatys,

  • Technikum Informatyczne – wychowawca – pani Małgorzata Mikołajczyk,

  • Technikum Logistyczne- wychowawca – pani Edyta Baran,

  • Technikum Elektryczne i Mechaniczne – wychowawca pan Michał Piotrowski,

  • Technikum Systemów Energetyki Odnawialnej i Mechatroniczne – wychowawca – pan Tomasz Głogowski.

Do klas pierwszych przybyło 20 uczniów z Ukrainy. Ogólnie w szkole uczyć się będzie 420 osób. Opiekę dydaktyczną i wychowawczą będzie sprawować nad nimi 54 nauczycieli.

Dyrektor szkoły – pani Halina Kołodziejczyk wyraziła zadowolenie z wyboru naszej placówki przez tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Zaznaczyła, że zrobimy wszystko, aby czuli się w niej dobrze i bezpiecznie. Dołożymy wszelkich starań, by zapewnić możliwość zdobycia wykształcenia na poziomie innych krajów Unii Europejskiej. Zasugerowała nowym uczniom, aby potraktowali pierwszy dzień w tej szkole jako początek fascynującej podróży, która w przyszłości zaprowadzi ich do wymarzonego miejsca. Podkreśliła, że nauka w liceum czy technikum to wytężona praca, ale także czas zadowolenia i trwałych przyjaźni. Zwróciła się do uczniów klas starszych, aby pomogli swoim młodszym koleżankom i kolegom w zaadaptowaniu się w nowych warunkach.

Dyrektor Szkoły życzyła wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym uporu w dążeniu do celu i wielu sukcesów. Nauczycielom – cierpliwości i wytrwałości w codziennej pracy. Rodzicom – spokojnego roku szkolnego uwieńczonego wybitnymi osiągnięciami pociech i jak najwięcej powodów do dumy.

Podczas uroczystości rozpoczynającej nowy rok szkolny 2023/2024 dyrektor pani Halina Kołodziejczyk zaakcentowała obchody 1 września- osiemdziesiątej czwartej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć o ofiarach została uczczona poprzez złożenie wiązanki kwiatów przez delegację uczniowską pod pomnikiem osób pomordowanych podczas sześcioletniego kataklizmu dziejowego. Ta tradycja na stałe wpisała się w historię Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Chęcinach.

Skip to content