Praktyki zawodowe w Grecji

Nowe doświadczenia zawodowe, wiele umiejętności potrzebnych na współczesnym rynku pracy oraz niezbędną wiedzę zdobywali uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach podczas praktyk w Grecji, na które wyjechało 24 uczniów technikum mechatronicznego, mechanicznego, informatycznego, elektrycznego oraz urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w ramach programu ERASMUS+ Rodzaj działania: Krótkoterminowa mobilność edukacyjna osób uczących się w ramach kształcenia i szkolenia zawodowego.

Uczniowie przebywali w Grecji od 19.05.do 31.05.2024 r. Mieli okazję poszerzyć także horyzonty społeczno- kulturowe. A wszystko odbywało się w jednym z najpiękniejszych regionów kraju – na Riwierze Olimpijskiej. Punktem docelowym wyprawy była miejscowość Platamonas i hotel Sun Beach.
Przez dwa tygodnie młodzież zdobywała kompetencje pod okiem
profesjonalistów w firmach, zgodnie z kierunkami kształcenia. Tym samym mogli przyswajać nowe technologie, poznawać urządzenia, co znacząco wzmocniło ich zawodowe umiejętności. To była także świetna okazja do wzbogacenia słownictwa specjalistycznego, zarówno w języku polskim jak i angielskim.
Zdobywając nowe kwalifikacje, zagwarantowali sobie większe szanse na znalezienie dobrej
pracy w przyszłości.
Praktyki w nowoczesnych greckich zakładach umożliwiły uczniom zapoznanie się z
technologiami niedostępnymi jeszcze w Polsce. Jednocześnie młodzi ludzie nauczyli się pracy
zespołowej, nabrali pewności siebie i stali się bardziej operatywni. Przebywający w regionie Riwiery Olimpijskiej zwiedzili niezwykłe zabytki, jak chociażby: Meteory, ciekawe
miejsca turystyczne, do których niewątpliwie należą wyspy Skiatos , Wąwóz
Enipeaz, boskie źródło Zeusa, antyczne miasteczka Stary Pantaleimon i Litohoro, kompleksy
zamkowe w Platamonas i inne okoliczne tereny.
To wszystko wpłynęło pozytywnie na rozumienie przez nich otaczającego świata, na ich
kreatywność, dociekliwość, komunikatywność, otwartość a przede wszystkim na zdolność podejmowania inicjatyw.
Kontakt z wielokulturowym środowiskiem otworzył, młodym, ciekawym otaczającej rzeczywistości osobom, drogę do podejmowania kolejnych prób pogłębiania wiadomości.

Skip to content