VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek „Chęciny Kolędami Rozśpiewane” za nami!

W uroczystość Objawienia Pańskiego w kościele parafialnym w Chęcinach odbył się VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek „Chęciny Kolędami Rozśpiewane”. Organizatorami wydarzenia byli: Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Chęcinach, Stowarzyszenie „Razem możemy więcej”, Dyrektor Halina Kołodziejczyk oraz ks. Dziekan Jan Kukowski – proboszcz Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach. W przeglądzie wzięło udział blisko dwudziestu solistów, zespołów i chórów z Chęcin i okolicznych miejscowości.

Jak co roku, uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów. Podczas przeglądu odśpiewane zostały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki m.in. A wczora z wieczora, Mario czy już wiesz oraz Dzisiaj w Betlejem. Wydarzenie zostało poprowadzone przez stypendystów Prezesa Rady Ministrów z Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Chęcinach – Sarę Czwartos, uczennicę 4 klasy PM oraz Jakuba Stępnia, ucznia czwartej klasy technikum EOI. O oprawę techniczną i muzyczną zadbał Paweł Picheta.

Pełna lista wykonawców VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek „Chęciny Kolędami Rozśpiewane”:

1. Julia Kasprzyk, uczennica ze Szkoły Podstawowej w Polichnie

2. Mikołaj Gruszka ze Szkoły Podstawowej w Polichnie

3.Zespół „Nutki”, ze Szkoły Podstawowej w Polichnie

4. Zespół Ludowy Miedzianeczki

5. Ewa Gołuzd, uczennica ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie

6. Aleksandra Władyszewska uczennica ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie

7. Magdalena Nartowska

8. Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej w Starochęcinach

9. Maciej Zyskowski uczeń ze Szkoły Podstawowej w Wolicy

10. „Łukowskie Aniołki” ze Szkoły Podstawowej w Łukowej

11. Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej w Chęcinach. Przy Akompaniamencie Szymona Wilka. Opracowanie muzyczne Pan Przemysław Gruszka

12. Chór „Jesienna Sonata”

13. Wiktoria Majchrzyk, uczennica z Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach

14. Wiktoria Kucharska uczennica z Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach

15. Marta Kruzel uczennica z Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach

16. Chór Parafialny

17. Agata Petelicka

18. Chór „Oremus”

19. Zespół Ludowy „Zelejowianie”

Przegląd został zwieńczony wręczeniem pamiątkowych medali, statuetek oraz dyplomów i podziękowań, które na ręce wykonawców i opiekunów złożyli Dyrektor Halina Kołodziejczyk oraz ks. Jan Kukowski. Wszyscy wykonawcy otrzymali zaproszenie na kolejną edycję wydarzenia, planowaną na 6 stycznia 2024 roku.

Coroczny przegląd kolęd i pastorałek to przede wszystkim możliwość kultywowania tradycji kolędowania, wymiana doświadczeń artystycznych jak również szansa na integrację pokoleń i prezentację lokalnych talentów. Cieszy fakt, że podczas wydarzenia można było usłyszeć występy wszystkich pokoleń, a stworzona podczas wydarzenia atmosfera dała możliwość jeszcze pełniejszego przeżywania radosnego okresu Bożego Narodzenia.