„Wczytuję sztukę” – warsztaty teatralne

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach w osobach:

Kamil Janyst

Patrycja Kupczyk

Weronika Łączkiewicz

Iza Pańczyk

zakwalifikowali się do udziału w V edycji projektu „Wczytuję sztukę” – warsztaty teatralne organizowanego przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego. Motywem przewodnim przedsięwzięcia jest hasło Ziemia – mój dom.

Krótkie filmiki i prezentacje przygotowane przez nich na ten temat, pozwalają mieć nadzieję, że młodzi ludzie, którzy już za kilka lat będą mieli decydujący wpływ na stan naszej planety, nie pozwolą na jej degradację.

Po przerwie wakacyjnej, w okresie: wrzesień – listopad 2022 odbędą się warsztaty, w trakcie których uczestnicy zamierzenia wraz z nauczycielami omówią i zinterpretują fragmenty dramatów: „Wróg ludu” Henrika Ibsena, przy wsparciu dr. hab. Krzysztofa Jaworskiego – profesora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – literaturoznawcy, poety, prozaika, dramaturga; aktorów: Ewy Lubacz, Agaty Soboty, Michała Olszewskiego i reżysera Michała Zdunika.

17 października zorganizowane zostało pierwsze spotkanie młodzieży z aktorami. Próba teatralna rozpoczęła się od wykładu dr. hab. Krzysztofa Jaworskiego.

26 października odbył się kolejny etap pracy nad sztuką z udziałem artystów scenicznych i reżysera oraz ćwiczenia dykcyjne.

16 listopada w godz. 16.00 – 20.00 na deskach Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaplanowany jest finał projektu, z udziałem publiczności oraz reżysera, aktorów i lokalnych mediów.

Życzymy powodzenia.

Fot. ANNA KALETA

Skip to content