Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów

„O wiele lepiej jest odważyć się na osiąganie wielkich celów, radować się dużymi sukcesami, nawet jeżeli na drodze do tego poniesiemy wiele porażek, niż ustawić się w szeregu niewymagających wiele od siebie ludzi” ( T. Roosevelt)

Słowa te stały  się mottem  uroczystego wręczenia dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które  odbyło się 18 lutego w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach. Stypendium jest  przyznawane m.in. za szczególne osiągnięcia w nauce, w działaniach artystycznych lub sportowych. Na tę uroczystość przybyli: Poseł Rzeczpospolitej Polskiej – Krzysztof Lipiec, Wojewoda Świętokrzyski – Zbigniew Koniusz, Starosta Kielecki – Mirosław Gębski, przewodniczący Rady Powiatu – Jacek Kuzia, dyrektorzy szkół, przewodniczący Rady Rodziców – Paweł Żurek,   i oczywiście – stypendyści.

Zaproszonych gości serdecznie i ciepło powitała Dyrektor Szkoły – Halina Kołodziejczyk. „Zaszczytem jest gościć w murach naszej szkoły tak znakomite osobistości i tak zdolną młodzież”- podkreśliła.

Za wybitne osiągnięcia w nauce Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali:

 1. Żurek Zuzanna – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach
 2. Lisowicz Marcin – uczeń Technikum im. Władysława Łokietka w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach
 3. Brzoza Jakub – uczeń Technikum w Zespole Szkół Leśnych im. Romana Gesinga
  w Zagnańsku
 4. Jarząb Karolina – uczennica Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie
 5. Miszczyk Karolina – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Adolfa Dygasińskiego w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku
 6. Pawłowska Magdalena – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Karola Wojtyły w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie
 7. Świderski Kacper – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie
 8. Turek Aleksandra – uczennica Technikum nr 6 w Zespole Szkół nr 8 w Nowej Słupi
 9. Wójcik Paweł – uczeń Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku

W imieniu stypendystów głos zabrała Zuzanna Żurek. W swoim wystąpieniu podziękowała władzom samorządowym, dyrektorom szkół, nauczycielom i rodzicom. Szczególnie ciepło i wyraziście zabrzmiały słowa: „To Wy- Państwo Dyrektorzy zapewniacie nam najlepsze warunki rozwoju i uczenia się. Tak organizujecie proces kształcenia, abyśmy mogli rozwijać swoje pasje, czuć się w szkole dobrze i bezpiecznie. I za to Wam dziękujemy. Jesteśmy z całego serca  wdzięczni również naszym nauczycielom i wychowawcom. To właśnie onizabierają  nas w tak fascynującą  podróż, jaką jest nauka. Pokazują, że poznawanie świata to ciekawość i wieczne dziwienie się jego pięknem i  jego wartościami. Nauka zaś to ustawiczny wysiłek i dociekanie, które prowadzą do realizacji celów- nawet tych najtrudniejszych.”

Uroczyste wręczenie stypendiów zakończył występ młodzieży, która przygotowała spektakl na motywach książki A. de Saint Exupery’ego p.t „Mały Książę”. Muzyką, słowem, i tańcem została opowiedziana poruszająca historia młodego, samotnego nastolatka (w tej roli Krzysztof Jaros) Samotność, pragnienie miłości, szukanie przyjaźni stały się elementami, które towarzyszą bohaterowi w wędrówce w poszukiwaniu sensu życia. Z rozmowy z Lisem wyciąga jednoznaczne wnioski – w świecie zdominowanym przez karierę, próżność, pychę i władzę mimo wszystko trzeba być odpowiedzialnym za siebie i za innych, trzeba, umieć „patrzeć sercem”.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów z Powiatu Kieleckiego swoją postawą, swoimi pasjami i zaangażowaniem udowadniają, że są mądrzy, odpowiedzialni, otwarci na świat, i tak jak Mały Książę – pełni marzeń i ideałów.

 JESTEŚMY Z WAS DUMNI !

« z 4 »

Skip to content