Uczniowie klas mundurowych w ramach realizacji projektu edukacyjnego w okresie od stycznia do maja 2026 roku uczestniczyli w wycieczkach do Sądu Okręgowego w Kielcach.
Przedsięwzięcia pod nazwą „Spacer po Sądzie” umożliwiło młodzieży zapoznanie się z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, strukturą organizacyjną instytucji i przebiegiem procesu sądowego.
Uczestnicy mogli odwiedzić pomieszczenie zatrzymań, archiwum sądowe, „niebieski pokój” – przyjazną przestrzeń do przesłuchań dzieci. Wycieczki zakończone były spotkaniem z sędzią, który przybliżył młodzieży specyfikę pracy orzeczniczej oraz odpowiedział na nurtujące pytania związane z zagadnieniami prawnymi i społecznymi.

