WYCIECZKA KLAS MUNDUROWYCH DO SĄDU OKRĘGOWEGO W KIELCACH

Uczniowie klas mundurowych w ramach realizacji projektu edukacyjnego w okresie od  stycznia do  maja 2026 roku uczestniczyli w wycieczkach do Sądu Okręgowego w Kielcach.

Przedsięwzięcia pod nazwą „Spacer po Sądzie” umożliwiło młodzieży zapoznanie się z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, strukturą organizacyjną instytucji i przebiegiem procesu sądowego.

Uczestnicy mogli odwiedzić pomieszczenie zatrzymań, archiwum sądowe, „niebieski pokój” – przyjazną przestrzeń do przesłuchań dzieci.  Wycieczki zakończone były  spotkaniem z sędzią, który przybliżył młodzieży specyfikę pracy orzeczniczej oraz odpowiedział na nurtujące pytania związane z zagadnieniami prawnymi i społecznymi.

Skip to content