X edycja Regionalnego Konkursu Historycznego pod nazwą „Rajd Władysława Łokietka”

21maja 2024 roku odbyła się X edycja Regionalnego Konkursu Historycznego pod nazwą „Rajd Władysława Łokietka”. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Kielecki Tomasz Pleban i Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań historią regionu i dorobkiem minionych pokoleń oraz popularyzowanie tematyki związanej z regionalnym dziedzictwem kulturowym i promocją regionu. W tym roku edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ udział w rajdzie wzięło 66 uczniów i 9 opiekunów.

Młodzież Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach i Łopusznie oraz okolicznych szkół podstawowych rywalizowała w I etapie konkursu na wyznaczonych trasach, wiodących szlakiem Łokietka po Chęcinach. W II etapie zadaniem drużyn było wykonanie pamiątkowego albumu z „X Rajdu Łokietka”.

28 maja 2024 roku na placu szkolnym Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom Regionalnego Konkursu Historycznego – X Rajd Władysława Łokietka.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy gratulujemy!!!

Skip to content