XI WOJEWÓDZKI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ POCZTÓW SZTANDAROWYCH

W dniu 7 października 2022r. Izabela Pańczyk i Sara Czwartos uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Chęcinach im. W. Łokietka reprezentowały szkołę w Konkursie Wiedzy o Symbolach Narodowych i Ceremoniale Szkolnym. Konkurs odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach i stanowił pierwszą część XI Wojewódzkiego Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych.

W teście wiedzy o polskich symbolach narodowych, symbolach szkolnych i zasadach ceremoniału szkolnego nasze uczennice wypadły znakomicie, zajmując:

I miejsce – Sara Czwartos

II miejsce – Izabela Pańczyk

Druga część turnieju dotyczyła rywalizacji pocztów sztandarowych ze znajomości zasad musztry, w pełnym wyposażeniu ze sztandarem wraz z insygniami i odbyła się 28 października 2022r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Kielcach. W części praktycznej nasza szkoła, również odniosła ogromny sukces, zajmując I miejsce.

W drugiej części rywalizacji Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach reprezentowali:

IZABELA PAŃCZYK – dowódca pocztu

WERONIKA ŁĄCZKIEWICZ – asysta pocztu

KONRAD DUDEK – sztandarowy

Organizatorami turnieju byli: Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Szkoła Podstawowa nr 7 w Kielcach, Zespół Szkół Mechanicznych im. Gen. W. Sikorskiego w Kielcach. Honorowy patronat turnieju: Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewoda Świętokrzyski, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Kielecki oraz Prezydent Miasta Kielce.

Gratulujemy sukcesu!

Skip to content