XII Wojewódzki Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych

Po raz dwunasty w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się konkurs wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych oraz znajomości ceremoniału szkolnego w ramach Wojewódzkiego Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych.

W tym roku wzięło w nim udział 50 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Kielc i województwa świętokrzyskiego. Naszą szkołę w części teoretycznej reprezentowały: Sara Czwartos, Izabela Pańczyk, Wiktoria Jakubus. Uczennice Izabela i Sara okazały się bezkonkurencyjne, zdobywając ex aequo I miejsce.

Druga część turnieju odbyła się 21 kwietnia 2023 w Szkole Podstawowej nr 7 w Kielcach i dotyczyła rywalizacji szkolnych pocztów sztandarowych, gdzie sprawdzana była praktyczna wiedza pocztu sztandarowego z zakresu musztry pieszej, posługiwania się sztandarem podczas uroczystości szkolnych, państwowych i religijnych.

Poczet sztandarowy Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach w składzie: Izabela Pańczyk – dowódca pocztu, Weronika Łączkiewicz – asysta, Magdalena Żurek – chorąży odniósł ogromny sukces, pokonując ostatecznie zespół z Łopuszna i Sichowa Dużego stanął na najwyższym stopniu podium.

Rozdanie nagród laureatom konkursu nastąpi 2 maja na kieleckim Rynku podczas wojewódzkich obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziękujemy i gratulujemy sukcesu!