Wielki sukces piłkarzy ręcznych z PZS w Chęcinach!

W dniu 28.11.2019r. odbyły się eliminacje do wielkiego finału XVI edycji „Małej Ligii Piłki Ręcznej Szkół Ponadpodstawowych”. W Turnieju wzięły udział następujące zespoły: LO nr 3 Kielce, LO nr 6 Kielce,  Elektryk Kielce, LO nr 1 Włoszczowa, ZSP nr 3 Włoszczowa,  ZST Skarżysko- Kamienna, ZS Nazaret Kielce, ZCS Siechów Duży, ZSP Chęciny.

Warto podkreślić, że turniej miał charakter rywalizacji ogólnopolskiej. W rozgrywkach wzięło udział  dziesięć drużyn, które początkowo rywalizowały ze sobą w pojedynkach grupowych.  Zmagania w grupach odbywały się systemem „każdy z każdym”. Nasi reprezentanci wyszli z grupy zajmując pierwsze miejsce! W meczu półfinałowym rozegranym z ZSP nr 3  z Włoszczowy, po zaciętej i pełnej emocji walce, wygrali 7:6!

Tak dobry wynik pozwolił awansować nam do ścisłego finału, który odbędzie się 4 grudnia.  Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Paweł Prokop, a naszą szkołę reprezentowali: Bęben Wojciech, Czeski Mikołaj, Filipowicz Grzegorz, Jastrzębski Mateusz, Kurdek  Mateusz, Pałys Adrian, Pękalski Dawid, Prokop Paweł,  Rączka Kewin, Smolarek Barttłomiej, Stępień Jakub, Szczypała Wiktor,  Wnuk Dawid,  Ziara Mateusz.

Za znakomite przygotowanie chłopców odpowiedzialni byli: pan Zbigniew Kowalicki oraz pani Wioletta Kierczyńska. Zarówno opiekunom i trenerom, jak i publiczności należą się ogromne podziękowania za wiarę, wsparcie i niesamowity doping naszych sportowców.

Skip to content