Uroczyste pożegnanie maturzystów 2024 rok

26 kwietnia 2024 roku  odbyło się w naszej szkole pożegnanie tegorocznych absolwentów klasy IV PH liceum oraz klas technikum: V IEO i V MTM, których wychowawcami byli  pani Ewa Dziedzic, pan Artur Mendak oraz pan Michał Chojnacki.

Dyrektor szkoły –  pani Halina Kołodziejczyk przywitała przybyłych gości: starostę kieleckiego – pana Mirosława Gębskiego, wicedyrektor szkoły –  panią Elżbietę Skucińską, kierownika internatu – panią Wiolettę Kierczyńską,  –  nauczycieli, rodziców i  uczniów szkoły.
W szczególny sposób zwróciła się
do uczniów opuszczających mury placówki. Podziękowała za wspólnie spędzone lata wzlotów i upadków. Podkreśliła wyjątkowość grupy. Doceniła trud i zaangażowanie w życie szkoły oraz godne jej reprezentowanie. Przypomniała, że szczyty zdobywa się, wspinając się krok za krokiem i nie zatrzymując się nigdy. Życzyła, aby to miejsce i  lata nauki  spędzone  w PZS w Chęcinach  były dla wszystkich miłym wspomnieniem, aby zdobyta wiedza i doświadczenie dodawały sił i prowadziły do przodu. Pani dyrektor wyraziła pewność, że wszyscy  są wzorowo przygotowani do zbliżających się egzaminów. Życzyła powodzenia na maturze, udanych decyzji dotyczących wyboru dalszego kształcenia bądź pracy zawodowej, pomyślności w życiu osobistym. Pani dyrektor złożyła także  gratulacje i serdeczne podziękowania  rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w kształcenie postaw i umysłów młodych ludzi.
 Starosta powiatu kieleckiego – pan Mirosław Gębski w swoim wystąpieniu  zwrócił uwagę na ważność wyboru właściwej drogi życiowej. Wręczył  też nagrodę Weronice Łączkiewicz – absolwentce   liceum, z klasy IV PH.
Nagrodę dyrektora szkoły otrzymała – Izabela Pańczyk
Uczniowie liceum, którzy uzyskali  świadectwa z wyróżnieniem i wzorowym zachowaniem:
 Weronika Łączkiewicz,  Izabela Pańczyk,  Patrycja Kupczyk, Anastasiia Syntyk, Mirosława Yaroschevych
Najlepsi uczniowie technikum: Mateusz Lasa, Jakub Wawrzycki, Dominik Pióro,Jakub Gajda, Dawid Rutkiewicz, Wiktor Majchrzyk, Dawid Wnuk
Spotkanie uświetnił program artystyczny  przygotowany przez koleżanki i kolegów z młodszych klas. Przed pokazem, prowadzący zwrócili się do bohaterów uroczystości, aby zapamiętali ten dzień jako pierwsze zamknięte i pierwsze otwarte drzwi. Poprosili o przyjęcie
wskazówek, sentencji i  przesłań wypowiedzianych przez sławnych i wielkich ludzi. Życzyli, aby stały się one pomocą i życiowymi drogowskazami.
W finale imprezy, młodsze klasy przekazały odchodzącym rocznikom podarunki w postaci biretów. Niecodziennej atmosfery dodawała obecność sympatycznego  misia w kolorze biało – granatowym i napisem z nazwą szkoły.   Następnie wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcia.
Myślą przewodnią szczególnych chwil były słowa: „Co było, to jest –  z przeszłości bowiem wyrasta teraźniejszość i przyszłość”.