O SZKOLE

Czyli o tym, jak zostać uczniem naszej Szkoły!

szkola1Mamy bogate tradycje – w 1959r. utworzono chęcińskie liceum. Przez te lata mury opuściło wielu absolwentów. To jedyna placówka tego typu w okolicy. Jako dużą zaletę poczytujemy sobie, że nasza szkoła jest niewielka, panuje w niej bardzo życzliwa i przyjazna atmosfera, gdzie uczeń nie jest bezimienną postacią. Zaletą są dogodne połączenia komunikacyjne pomiędzy Chęcinami a pobliskimi miejscowościami.

 

Każdy ma swoje mocne strony i talenty.

U nas będziesz mógł je rozwijać!

Wypracowaliśmy nasz własny model kształcenia, który sprawia, że zdecydowana większość absolwentów dostaje się na studia wyższe i pomyślnie je kończy. Zajęcia u nas odbywają się zawsze tylko na jedną zmianę. Mamy bardzo dobrą kadrę dydaktyczną, która w atmosferze zrozumienia kształci corocznie około 320 uczniów. Klasy liczą zwykle po 20-30 osób

biblioteka1Szukasz dobrych warunków zdobywania wiedzy,
rozwoju kompetencji językowych,
informatycznych itp.,
chcesz uczyć się w atmosferze zrozumienia,
życzliwości i w nowocześnie wyposażonych pracowniach?
Zgłoś się do nas.

 

pracowniamac1Posiadamy 4 nowoczesne pracownie informatyczne wyposażone w komputery PC oraz Macintosh połączone w sieć (także bezprzewodową w przypadku Macintoshy) i przystosowane do pracy w Internecie, łącznie na 80 – u stanowiskach jednocześnie (także w bibliotece). Uczniowie mają możliwość poznania wszystkich najpopularniejszych obecnie systemów operacyjnych – MS Windows, MacOS X oraz Linux, co daje im przewagę nad rówieśnikami.

 

pracowniamac2

Wszyscy, którym sama nauka nie wystarczy mogą działać w Samorządzie Szkolnym, brać udział w przedsięwzięciach takich jak Szkolne Koło Turystyczne, Taneczne, Sportowe, Szkolny Teatr “Arcadius”. Lekcje w naszej szkole odbywają się nie tylko w klasie. Uczniowie wyjeżdżają do teatru, opery i muzeów w całej Polsce.

 

 

 

biblioteka2Pracę dydaktyczno – wychowawczą wspiera nowoczesna biblioteka, gdzie we wspaniałej twórczej atmosferze można sięgnąć do jednego z ponad 18 tys. woluminów, przeczytać prasę oraz wziąć udział w licznych konkursach. Na półkach mamy kilkanaście tytułów różnorodnych tematycznie czasopism.

 

 

 

Wszystkich, którzy po zajęciach dydaktycznych dysponują nadwyżkami energii, zapraszamy na salę gimnastyczną lub boisko szkolne do udziału w Szkolnym Klubie Sportowym a także do pracy w aktywnie działającym Samorządzie Uczniowskim

WYBIERZ NASZĄ SZKOŁĘ

NAPRAWDĘ WARTO

 

 

Skip to content