Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023

Dobiegł końca rok szkolny 2022/2023.

23 czerwca 2023 roku, o godz. 8.15 przyszedł czas na podsumowanie ostatnich dziesięciu miesięcy wytężonej pracy i nauki.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły – Halina Kołodziejczyk przywitała wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej, tj.: głównego specjalistę Państwowej Inspekcji Pracy – Stanisława Golmento, przewodniczącego Rady Rodziców – Pawła Żurka, zastępcę przewodniczącego Rady Rodziców – Marcina Kozaka, zastępcę dyrektora PZS – Elżbietę Skucińską, kierownik internatu PZS – Wiolettę Kieczyńską, nauczycieli, rodziców i uczniów.

Podkreśliła, że miniony rok był bardzo bogaty w wiele wydarzeń wpisanych do kalendarza imprez szkolnych. Były to:

1. Święto Patrona Szkoły.
  2. Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych, Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. „ Chęciny kolędami rozśpiewane”.
  3. Tydzień Kultury Języka.
  4. Dzień Matematyki.
  5. IX Rajd Władysława Łokietka połączony z konkursem historycznym.
  6. VI Piknik u Łokietka.

Dyrektor szkoły zaznaczyła, że uczniowie byli zaangażowani w proces zdobywania wiedzy i kwalifikacji zawodowych. Starali się sprostać coraz większym wymaganiom, które stawiała szkoła i życie.

W roku szkolnym 2022/2023 młodzież wzięła udział w następujących projektach:

1. Erasmus + „Krótkoterminowa mobilność edukacyjna osób uczących się w ramach

kształcenia i szkolenia zawodowego”.

1. Erasmus+ „Eko – przygoda z dobrym sąsiadem – żyj aktywnie i odżywiaj się zdrowo – zrób to dla siebie”. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone dzięki Stowarzyszeniu „Razem możemy więcej”, zrzeszającemu Dyrekcję i nauczycieli naszej placówki, założonemu w celu wspierania pracy szkoły.
  2. Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju powiatu kieleckiego”.
  3. Matematyka bez poprawki 2022/2023.
  4. Lekcja Enter”.
  5. Rób, co kochasz”.
  6. Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne”.

W ramach projektu unijnego młodzież technikum przebywała na stażu zagranicznym w Grecji.

Pani dyrektor zwróciła uwagę na otwartość placówki na innowacje pedagogiczne, które są realizowane w liceum. Od siedmiu lat innowacja pedagogiczna policyjno – prawna, od czterech lat innowacja – „Dietetyka i rekreacja ruchowa”, a od roku „Samoobrona – zapasy”.

W dalszej części uroczystości poinformowała o wytypowaniu uczniów do stypendium Prezesa Rady Ministrów, w osobach:

1. Wiktoria Łączkiewicz – klasa III PH – liceum, średnia ocen 5,25, zachowanie wzorowe,
  2. Tomasz Dewerenda – klasa I TEL – technikum, średnia ocen 4,85, zachowanie wzorowe

oraz do Nagrody Starosty Kieleckiego:

1. Wiktoria Wiatr – I PS – liceum, średnia ocen 5,25, zachowanie wzorowe
  2. Przemysław Stelmaszczyk kl. II TIE – technikum, średnia ocen 4,84, zachowanie wzorowe

Nagrodę Dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach otrzymały:

1. Julia Gibalska – klasa 1 PS – liceum, średnia ocen 5,13, zachowanie wzorowe
  2. Michał Kaczmprarczyk – klasa 1 TEL – technikum, średnia ocen 4,53, zachowanie wzorowe

Pozostałym uczniom z najwyższą średnią zostały wręczone świadectwa z czerwonym paskiem oraz upominki.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy wspierali pracę naszej szkoły:

– Panu staroście Mirosławowi Gębskiemu i wicestaroście Tomaszowi Plebanowi,

– Gronu Pedagogicznemu,

– rodzicom,

– personelowi administracyjnemu i obsłudze .

Na zakończenie dyrektor szkoły – Halina Kołodziejczyk życzyła wszystkim radosnych, bezpiecznych, pełnych podróży i poznawania nowych miejsc wakacji. Nabierania sił i energii na czekające od 1 września wyzwania.