Dzień Otwartej Szkoły – VI Piknik u Łokietka

Siódmego czerwca 2023 roku odbył się już po raz szósty Piknik Promocyjny
Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach pod patronatem starosty kieleckiego –
Mirosława Gębskiego oraz burmistrza Gminy i Miasta Chęciny – Roberta Jaworskiego.

Jego celem było przedstawienie bogatej oferty edukacyjnej na rok szkolny 2023/24,
a także podsumowanie IX Rajdu Władysława Łokietka. Wspólny wymarsz był adresowany
do uczniów naszej szkoły oraz absolwentów szkół podstawowych z terenu gminy i placówek ościennych. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem tegorocznych ósmoklasistów, którzy licznie przybyli wraz ze swoimi nauczycielami.
W części oficjalnej spotkania dyrektor Halina Kołodziejczyk powitała gości, w osobach: Izabeli Dziewięckiej – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki, Katarzyny Waligórskiej – wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, Roberta
Jaworskiego – burmistrza Gminy i Miasta Chęciny, majora Krzysztofa Nowickiego
z Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz Pawła Żurka – przewodniczącego Rady
Rodziców, Iwonę Samburską – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego
w Chęcinach oraz nauczycieli szkół podstawowych. W szczególny sposób została przywitana młodzież klas ósmych z Chęcin, Wolicy, Łukowej, Tokarni, Starochęcin, Radkowic, Polichna, Sobkowa, Piekoszowa, Nowin oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Chęcin.

Dyrektor Halina Kołodziejczyk złożyła szczególne podziękowania za objęcie patronatem
i wsparcie finansowe imprezy:
– za pośrednictwem dyrektor Izabeli Dziewięckiej na ręce starosty kieleckiego –
Mirosławowi Gębskiemu,

burmistrzowi Chęcin – Robertowi Jaworskiemu.
Małgorzata Grzechniak, nauczyciel historii w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach, podziękowała dyrektor Halinie Kołodziejczyk za zaangażowanie w organizację IX Rajdu Władysława Łokietka. Następnie zostały przyznane nagrody za udział w Regionalnym Konkursie Historycznym pod hasłem
IX Rajd Władysława Łokietka.

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tokarni (opiekun Anna Engel),

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Radkowicach (opiekun Krzysztof Stachoń),

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie (opiekun Stanisław Osowski),

IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach (opiekun Renata Jarząb),

V i VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego (opiekun Jolanta Mazur),

VII miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jana Pawła II
w Bolminie (opiekun Anita Gil),

VIII miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie (opiekun Iwona Dusza),

IX miejsce – Szkoła Podstawowa w Starochęcinach (opiekun Tomasz Główczyk).

Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach:

I miejsce – Kalina Kamińska, Michalina Kot, Blanka Koziara, Klaudia Polit,

II miejsce – Julia Gibalska, Oliwia Gorgoń, Nadia Kocia, Amelia Rosińska, Wiktoria Wiatr,

III miejsce – Dominika Cepak, Klaudia Cygan, Oliwia Kubarska, Weronika Olesińska.

Nagrodzono również pozostałych uczestników zmagań.

Ogłoszono także wyniki Konkursu Plastycznego z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja:

I miejsce – Leon Kozak

II miejsce – Julia Gibalska, Nadia Kocia, Amelia Rosińska, Wiktoria Wiatr,

III miejsce – Anastasia Petrun.

Były gratulacje, słowa uznania dla uczniów i ich opiekunów, którzy w pełni zaangażowali się w przygotowanie swoich podopiecznych.

W dalszej części Izabela Dziewięcka pochwaliła inicjatywę zorganizowania imprezy plenerowej oraz w imieniu starosty i całego Zarządu Powiatu Kieleckiego życzyła wszystkim cudownego dnia.

Z kolei Robert Jaworski pogratulował pomysłu promującego szkołę, która w środowisku jest bardzo dobrze postrzegana za wzorowe efekty kształcenia i wychowania.

Następnie Katarzyna Waligórska podziękowała za wspaniałe przedsięwzięcie, które stało się tradycją, wpisaną w kalendarz szkolny.

Krzysztof Nowicki, w imieniu pułkownika Mirosława Wolskiego, podziękował za zaproszenie i zachęcił do nauki w zawodach związanych z wojskowością.

Paweł Żurek wyraził radość z powodu rozwoju szkoły. Podkreślił ogromne zasługi dyrektor Haliny Kołodziejczyk.

Na zakończenie części oficjalnej, dyrektor Halina Kołodziejczyk, podziękowała wszystkim nauczycielom, dzięki którym szkoła cieszy się bardzo dobrą opinią w lokalnym środowisku.
W radosnej, przyjaznej atmosferze przebiegała konkursowa część pikniku, w tym:
– Turniej Gier i Zabaw Rekreacyjnych o Puchar Dyrektora PZS w Chęcinach,

Konkurs Plastyczny. Zwycięzcami okazali się:

I miejsce – Leon Kozak, Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Chęcinach,

II miejsce – Aleksandra Rybak, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tokarni,

III miejsce – Gabriela Nowak, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach.

Duże zainteresowanie wzbudził pokaz:
– musztry klas policyjnych,

– walki zapaśniczej w wykonaniu klasy samoobrony – zapasy,

– pierwszej pomocy przedmedycznej,

– sprzętu gaśniczego i wyposażenia wozu strażackiego przez Ochotniczą Straż Pożarną

w Chęcinach.

Szczególną uwagę zwróciły :

– zajęcia taneczne z udziałem Lazaro,

spektakularne ekspozycje naukowe prezentowane przez Regionalne Centrum Naukowo
Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim.

Odbył się także:

– występ wokalny uczniów PZS w Chęcinach,

– pokaz Wojskowego Centrum Rekrutacji,

Wszystkim zgromadzonym serwowano smakowity bigos, pyszności z grilla, popcorn
oraz różnorodne ciasta i słodycze, w tym watę cukrową i lody.
Odpowiednia pogoda, radosny nastrój, mnóstwo atrakcji – wpłynęły na zadowolenie
ze wspólnego spędzenia tego wyjątkowego dnia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.

Pamiętajcie Drodzy Ósmoklasiści, że:

Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach  im. Władysława Łokietka to:

Nauka!

Sport!

Wychowanie!

Zabawa!

W naszej szkole każdy jest zwycięzcą!