XX Świętokrzyskie Dni Profilaktyki spektakl i debata dla  młodzieży

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu teatralnym oraz debacie z zaproszonymi gośćmi i specjalistami pracującymi z młodzieżą w ramach XX Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod hasłem: „Zdrowa rodzina – zdrowe dziecko’. Wydarzenie odbyło się 16 maja 2023 w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

W pierwszej części zaprezentowany został spektakl profilaktyczny pt. „Portret Kobiety” przygotowany przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich, który przedstawiał jeden dzień z życia kobiety, jej rolę w życiu domowym, społecznym i zawodowym. Myśl przewodnia sztuki była punktem wyjścia do dyskusji z młodzieżą i specjalistami na temat budowania relacji społecznych i niesienia młodym ludziom wsparcia w pokonywaniu trudności.