Wycieczki edukacyjne do Zakładu Karnego w Pińczowie

Na przełomie kwietnia i maja uczniowie klas policyjnych, dietetyki i samoobrony Liceum Ogólnokształcącego w Chęcinach wzięli udział w trzech wycieczkach edukacyjnych do Zakładu Karnego w Pińczowie w ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU”.

Zajęcia na terenie jednostki penitencjarnej przybliżyły realia życia więziennego nie tylko z perspektywy więźniów, ale także funkcjonariuszy. Uświadomiły młodzieży, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem. Przebieg zajęć edukacyjnych dla młodzieży w jednostce karnej obejmował: wykład z zakresu edukacji prawnej ze szczególnym uwzględnieniem prawa karnego i prewencji przestępstw; świadectwo więźnia, który opowiadając historię swojego życia zachęcał młodych ludzi, aby nie wikłali się w zabronioną prawem działalność; spacer po jednostce penitencjarnej wraz z funkcjonariuszem i prezentacja pracy w Służbie Więziennej oraz prezentacja Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.