Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej

W dniu 4 kwietnia 2023 roku, w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły.

Do udziału w nim zgłosiło się 10 drużyn podzielonych na dwie grupy, które rozgrywały zawody systemem „każdy z każdym”. Do ścisłego finału awansowały po dwie drużyny. Bezkonkurencyjna okazała się klasa IV PM, zwyciężając mistrzów szkoły z ubiegłego roku, klasę IV MTM. Na podium znalazła się także klasa IV IEO, zajmując III miejsce.

Oprócz zaangażowania i naprawdę dużych umiejętności technicznych poszczególnych zespołów, było widać walkę wg hasła „fair play”. Dzięki temu sędzia nie musiał zbyt często używać gwizdka.

Ż inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się również mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją nauczycieli a przedstawicielami uczniów klas pierwszych.

Celem rozgrywki była promocja: zdrowego stylu życia, aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego oraz kształtowania umiejętności czerpania radości z gry.

Po zaciętej walce młodzież wygrała z drużyną nauczycieli. Uczniowie zawiesili bardzo wysoko poprzeczkę. Pedagodzy zaś pokazali, że są w stanie dotrzymać kroku swoim wychowankom także na boisku.

Gratulacje dla pomysłodawców inicjatywy. Wywołała ona bowiem wśród uczniów dodatkową mobilizację i zapewniła im bardzo dobrą zabawą.