Szkolenie – Sztuka uczenia się- dla uczniów z klas informatycznych

W dniach 20 -21 września 2022 roku uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach wzięli udział w kursie pt. „Sztuka uczenia się”- w ramach projektu „Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju powiatu kieleckiego”.

Zajęcia były przeznaczone dla 18 osób klas trzecich i czwartych uczących się w zawodzie technik informatyk.. Młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w wielu ciekawych warsztatach. Uczestnicy spotkania poznawali tajniki pracy w zespole i współpracy. Przekonali się, że wykonując zadania wspólnie, można osiągnąć sukces. Poznali także aktywne metody pracy i uczenia się pozwalające na szybkie przyswajanie wiedzy. Nie zabrakło również czasu na ciekawe gry planszowe, rozwiązywanie zagadek i łamigłówek. Uczniowie wspominają kurs jako ciekawe doświadczenie dające wiele satysfakcji.

Szkolenie zorganizowane przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia
Nauczycieli odbyło się w Dworku Binkowskim w Kielcach.