ONE BILLION RISING W NASZEJ SZKOLE

12.02.2020 w PZS w Chęcinach na długo pozostanie w pamięci beneficjentów warsztatów językowych, uczniów zarówno klas licealnych,jak i technikalnych. Dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach nasi uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w nietuzinkowej lekcji kulturoznawczej i językowej, którą poprowadzili studenci z różnych krajów:   Maura  z Włoch, Aitana i  Ixent z Hiszpanii,   Levan  i Arevik   z Armenii,  Samvel i Maria z Białorusi,  Nathan i Bothan z Wielkiej Brytanii. W związku z nadchodzącymi Walentynkami tematem zajęć były relacje międzyludzkie, miłość, przyjaźń. Swoje Stop Przeciw Przemoc wyraziliśmy  uczestnictwem w naszej szkolnej akcji One Billion Rising, ogólnoświatowym proteście mającym na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy  wobec kobiet na świecie. Liczymy na dalsze, tak owocne spotkania…..