„Wielkanocna Paczka Dla Rodaka Na Wileńszczyźnie”

W Starostwie Powiatowym w Kielcach organizowana jest kolejna akcja wsparcia dla Rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Zbiórka odbędzie się w dniach 6-20 marca 2023r. Akcja przeprowadzana jest z inicjatywy Mirosława Gębskiego starosty kieleckiego.

Pomoc skierowana jest do osób potrzebujących, ubogich, starszych, samotnych oraz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W ramach zbiórki koleżeńskiej wśród pracowników urzędu Starostwa Powiatowego w Kielcach oraz jednostek organizacyjnych powiatu zbierana jest długoterminowa żywność i artykuły chemiczne. Rzeczy potrzebne do codziennego użytku znajdziemy niemal w każdym domu. Dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie są to produkty często nieosiągalne. Każdy gest niosący wsparcie ma znaczenie zwłaszcza w czasie Świąt Wielkanocnych. To już kolejna pomoc dla Rodaków.

W ubiegłym roku w ramach bożonarodzeniowej zbiórki, oprócz pracowników urzędu zaangażowali się przedstawiciele jednostek, w tym m.in. Powiatowe Centrum Usług Medycznych, Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka – Szpital Specjalistyczny w Kielcach, Szpital Powiatowy w Chmielniku, Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach i Łopusznie, Urząd Gminy w Zagnańsku, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku, Uniwersytet Trzeciego Wieku z Chęcin i Łagowa, Kluby Seniora z Morawicy, Piekoszowa i Nowej Słupi. Wśród darczyńców znaleźli się także: członkowie Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego, którzy zaangażowali członków Rady Seniorów z gminy Masłów.

Skip to content